Kontakt

Træ.dk ledes at en bestyrelse med repræsentanter fra hver af de deltagende organisationer og myndigheder.

Styregruppen

Bestyrelsen har nedsat en styregruppe med ansvar for projektets daglige ledelse og økonomistyring.

Morten Bjørner
Dansk Træforening
Egebækvej 98,
2850 Nærum
Telefon 4587 5400
Email: Morten@trae.dk

Mikkel Mørch
Træ- og Møbelindustrien
H.C.Andersens Boulevard 18,
1878 København V.
Telefon 3377 3377
Email: Mikkel@trae.dk

Jakob Rygg Klaumann
Dansk Træforening
Egebækvej 98,
2850 Nærum
Telefon 4587 5400
Email: Jakob@trae.dk

Alex Møllbach
Dansk Skovforening
Amalievej 20,
1875 Frederiksberg C
Telefon 3324 4266
Email: Alex@trae.dk

Sekretær og webredaktør

Simon Auken Beck
Dansk Træforening
Egebækvej 98,
2850 Nærum
Telefon 4587 5400
Email: Simon@trae.dk

Studentermedhjælper

Mette Veelsgaard Nielsen
Dansk Træforening
Egebækvej 98,
2850 Nærum
Telefon 4587 5400
Email: Mette@trae.dk

Line Sun Mi Jensen
Dansk Træforening
Egebækvej 98,
2850 Nærum
Telefon 4587 5400
Email: Line@trae.dk

Kontakt

Træ.dk - Danmarks Træportal

Egebækvej 98,
DK-2850 Nærum

Telefon +45 45 87 54 00

E-mailadresse:
Info@trae.dk

Læs også:

Træ.dk’s historie

Læs om tilblivelsen af Træ.dk og projektets fokus gennem årene.

Træ.dk's bestyrelse

Træ.dk ledes af en bestyrelse, der mødes flere gange årligt.

Læs mere

TRÆ.DK

Egebækvej 98
DK-2850 Nærum

  Tilmeld nyhedsbrev
TILMELD NYHEDSBREV

Modtag nyheder, viden og inspiration om træ fra Træ.dk.

×